FİLLİ PASTA

pasta_fil_116 Mayıs’ta aile yakınlarımız ve de yakın arkadaşlarımızla İdil’in birinci doğumgününü kutladıktan sonra, ertesi haftada şirket arkadaşlarımız ve dolayısıyla İdil’in pek çok yaşıtı ile bir kutlama daha yapalım dedik.

Bu sefer kızım için değişik bir süsleme denemek istedim. Bu sefer, yine daha önce internetten araştırarak beğendiğim bir fil figürü üzerine çalışmak istedim. Pastanın kremaları ve keki daha önceki ile aynı, dolayısı ile tekrar yazmıyorum. Buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Değişiklik olarak sadece ara kremaya çok az pembe gıda boyası ekledim.

Benim içinde en keyifli olan üst süslemelerini nasıl yaptığımı sizlerle de paylaşmak istiyorum.

pasta_fil_3

Öncelikle eflatun renkteki fili yaptım. Bunun için beyaz renkteki şeker hamurumu eflatun hale getirdim. Önce gövdesini yaparak üzerine kafayı yerleştirdim. Daha sonra iki yana kollarını, kafasına da kulaklarını ekledim. En son da burnunu ekledim. Burnu eriyerek bozukmasın diye bir çucukla destekledim. Kulak ve ayaklarına bıçağın ucu ile çentikler yaptım ve sertleşmesi için buzdolabına kaldırdım. Kaş ve gözlerini donduktan sonra gıda kalemi ile yaptım. Bence çok sevimli bir karakter oldu, zaten filleri çok severim:)

Daha sonra sarı civcivler yaptım, bunların bir kısmına saç da yaptım gıda kalemi ile. Civcivler için sarı ve çok az da turuncu şeker hamuru hazırladım. Yine önce gödeyi, ardından kafayı ve kanatları, en son olarak da turuncu hamurdan gagayı yaparak birbirine monte ettim ve bozdolabına koydum.

En son olarak da beyaz papatya yaptım ve bunu hafif eğerek, şeklini koruması için de yumurta kutusuna koyarak buzdolabına kaldırdım.

Bir adet sopaya küçük bir kalp yaparak üzerine İDİL yazdım ve dolaba koydum.

Pastamı pembe şeker hamuru ile kapladım. Kenarlarına şeker hamurundan eflatun, pembe ve mor toplar yaparak süsledim. Fili, civcivleri, kalpli İdil yazısını ve papatyayı da yerleştirdim ve artan şeker hamurlarından küçüçük yuvarlaklar yaparak gelişi güzel aralara serpiştirdim. En son olarak da, küçük kalpli kırmızı beyaz kalpli şekerlemeleri gelişi güzel serpiştirdim.

Bence ortaya çıkan sonuç şu ana kadar ki denemelerim içinde en iyisiydi. Bende çok mutlu oldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir